Trzeci Piknik Stolarski - zaproszenie

Trzeci Piknik Stolarski
7-8 sierpnia 2015 r.
Komarówka Podlaska

Serdecznie zapraszam na trzecie spotkanie w gronie stolarzy, sympatyków, przyjaciół oraz wszystkich tych, którzy czerpią lub chcieliby czerpać radość z pracy wykonywanej według zasad stolarstwa tradycyjnego.


Aktualizacja z dnia 9 sierpnia 2015 r.
Piknik, był jak zwykle wyśmienity :) Fotograficzna relacja jest tutaj.
Piknikowiczów i każdego, komu idea się spodobała, zapraszam na spotkanie w przyszłym roku :) Do zobaczenia :)Aktualizacja z dnia 3 sierpnia 2015 r.
Rozpoczynamy w piątek 7 sierpnia o godzinie 10.00 :) Zaczniemy robić stołeczki, później będzie pokaz narzędzi Festool, a potem aż do soboty wieczorem kończymy stołki. Jeśli ktoś nie będzie miał pomysłu na własny stołek lub inny taboret, to wszyscy razem pomożemy w podjęciu decyzji :) A najważniejsze, że będziemy się nawzajem uczyć :)
Do zobaczenia w piątek :D
ps. Jak ktoś jeszcze ma ochotę przyjechać, to proszę o kontakt, jakiś kompromis organizacyjny, szczególnie ten dotyczący obiadów, wypracujemy :)Aktualizacja z dnia: 31 lipca 2015 r.
Jadąc na Piknik, proszę się kierować na Liceum w Komarówce Podlaskiej znajdujące się na ulicy Waleriana Batki 20.
Aktualizacja z dnia: 13 lipca 2015 r.
Termin nadsyłania zgłoszeń został wydłużony do dnia 19 lipca 2015 r.
W pierwszym dniu Pikniku odbędzie się pokaz elektronarzędzi Festool. Dlaczego elektronarzędzia na Pikniku? Ano dlatego, że po pikniku i tak większość sięgnie po elektronarzędzia by sobie trochę pomóc :D. Mimo, że jestem nieziemsko zakochana w tradycyjnym stolarstwie bez prądu, to muszę przyznać, że elektronarzędzia są często przydatne :)


 
Aktualizacja z dnia: 3 lipca 2015 r.
Na pikniku, jak zwykle, będzie funkcjonował sklepik z narzędziami prowadzony przez dluta.pl. Cena będzie wyjątkowa, bo z piętnastoprocentową zniżką. Zamówienia na narzędzia możecie składać do mnie lub bezpośrednio do sklepu (z zaznaczeniem, że odbiór na Pikniku). Przy czym zamówienia na narzędzia Narex oraz Pfeil przesyłajcie do dnia 5 lipca 2015 r. a na pozostałe zamówienia czas jest do 15 lipca 2015 r.


 
O pikniku
Czy już można użyć słowa tradycyjnie :) ? Otóż, tradycyjnie, piknik stolarski odbędzie się w piątek i sobotę w wakacje. Tradycyjnie piknik zgromadzi fantastycznych ludzi, z których kilka na pewno przyjedzie po raz trzeci. Tradycyjnie poznamy nowych ludzi i wszyscy będziemy zadowoleni z faktu, że stolarski duch, duch tradycji nie umiera, a wręcz przeciwnie, odżywa.   
Tradycyjnie na pikniku rozmawiać będziemy o tym jak zrobić jaskółkę, jak zrobić równą płaską deskę, jak sprawić, by narzędzia nigdy się nie tępiły, by wiórki były pięknie zakręcone, by piła szła tak, jak iść powinna i będziemy się zachwycać uzyskanymi przez siebie efektami :).

Wyśmienite spotkanie, gdzie dowiadujemy się wielu ciekawych rzeczy na temat stolarstwa, gdzie możemy popróbować swoich sił i podpatrzeć, jak robią inni, jest najważniejszym celem piknikowego spotkania stolarskiego. Stąd też, każdy, kto przyjeżdża na piknik zobowiązany jest zabrania ze sobą swoich narzędzi ręcznych, przywiezienia kilku desek i rezerwacji dobrego samopoczucia. Piknik ma to do siebie, że nawet jak własne narzędzia nie wystarczają do wykonania zamierzonego pomysłu, to można z pomocą współpiknikowiczów sprawdzić, do czego służą inne narzędzia. Desek proszę zabrać tyle, ile wydaje się Wam, że wystarczy na realizację Waszych planów. Można przyjechać z własnym pomysłem w głowie, a można dopiero na miejscu zdecydować, co będzie się na tych deskach ćwiczyło.

Zanim rozpocznie się Trzeci Piknik Stolarski, zapraszam na relację z poprzednich edycji. 

Pierwszy Piknik Stolarski

Drugi Piknik StolarskiZgłoszenia
Każdy, kto ma chęć przyłączyć się do życzliwej, rodzinnej, bo i dzieci też stolarstwa się uczą, jak również bardzo inspirującej atmosfery, proszony jest, aby do dnia 12 lipca 2015 roku (termin przedłużony do 19.07.2015) zgłosił się poprzez wysłanie listu e-mail na adres nietylkomeble@gmail.com
W liście proszę napisać:
- imiona i nazwiska osób przyjeżdżających,
- numer telefonu kontaktowego,
- czas pobytu, od kiedy do kiedy (jest możliwość wcześniejszego przyjazdu lub późniejszego wyjazdu),
- preferowany sposób noclegu (pościel 25 zł/noc, czy podłoga 15 zł/noc, czy namiot z możliwością korzystania z toalet i prysznica 8 zł/noc),
- akces do wspólnego stołowania podczas śniadania i obiadu (koszt 30zł/dzień), kolacja będzie według wspólnego zarządzenia za dodatkową opłatą.Program
Bardziej szczegółowy program pikniku ukaże się zapewne w czerwcu, po zakończeniu kilku rozmów. Chętnych do współpracy, o których jeszcze nie wiem, zachęcam do napisania listu :). Proszę też o listy z podpowiedziami i sugestiami. Informacje będą aktualizowane na bieżąco w miarę pojawiania się nowych ustaleń.Miejsce
Piknik odbędzie się w Komarówce Podlaskiej w gościnnych murach Liceum Ogólnokształcącego im. Ziemi Podlaskiej, które na czas wakacji przeistoczy się w schronisko. Będzie dużo więcej miejsca niż u mnie w szopie i na trawniku :). Zmieścimy się bez żadnego kłopotu wszyscy. Jedzenie będzie zorganizowane przez panie kucharki, noclegi na zasadach działania schroniska. Naprzeciwko liceum znajduje się piękne torfowisko www.torfowisko.wordpress.com , gdzie już niebawem powstanie ścieżka dydaktyczna, w tej chwili w trakcie opracowywania. Na Piknik warto zabrać rowery, ponieważ okolica strasznie kusi, by zobaczyć dół, gdzie zapadł się kościół, zajrzeć w leśne okopy zostawione przez partyzantów, sprawdzić jak wyglądają dwa pobliskie pałace i prawdziwe bagna, czy też pojechać nieco dalej na medytację w magiczne miejsce kultu św. Onufrego. A także nostalgiczne przyrodniczo przepiękne Nadbużańskie tereny wraz z licznymi rezerwatami, pamiątkami historycznymi, kulturalnymi oraz religijnymi są w zasadzie na wyciągnięcie ręki. W razie potrzeby służę pomocą i podpowiedziami, gdzie zajrzeć.

Komentarze

 1. Jeśli namówię męża to może w tym roku w końcu się uda :) pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak to jeśli :) Jakbyś potrzebowała wsparcia w namawianiu, to daj znać :)

   Usuń
 2. Kurcze akurat urlop wakacyjny w tym terminie :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A może jakoś do tego czasu uda się urlop pogodzić z piknikiem? liczę na to, że się uda :)

   Usuń

Prześlij komentarz

Dziękuję :)

Popularne posty