poniedziałek, 12 maja 2014

warsztaty stolarstwa tradycyjnego

nabrałam odwagi
długo się zbierałam

czy ktoś będzie chętny?
zapraszam tutaj:
warsztaty stolarstwa tradycyjnego

8 komentarzy:

 1. Brawo Aneta, gratulacje ! Słusznie zrobiłaś, że podjęłaś się zorganizowania warsztatów! To gratka dla świeżej krwi z dziedziny stolarstwa i nie tylko, bo sądzę, że nawet ci bardziej "wtajemniczeni" na pewno wiele wyniosą z Twoich zajęć :)
  Super!
  Sama noszę się z zamiarem zrobienia małych warsztatów, ale z wypalania dla początkujących, zobaczymy, może kiedyś się zdobędę na ten krok :)

  Pozwolisz, że wspomnę o warsztatach na naszym blogu :)

  Pozdrawiam serdecznie,
  Nevrinn

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to znaczy, że będziemy się wspierały w działalności szkoleniowej :)
   Pomysł chodził już za mną od bardzo dawna, jeszcze dużo wcześniej niż pierwszy piknik. Ale wiesz, jak to jest. Ciągle coś albo brakowało, albo nie było kiedy, a i wątpiłam w swoje umiejętności. Zresztą ciągle mam wątpliwości, czy moje doświadczenie będzie wystarczające. Obawiam się również, że mój warsztat jako miejsce pracy mocno innych rozczaruje. Nie błyszczy, i bardzo daleko mu do klasy warsztatów stolarskich prezentowanych na innych blogach. Ale jest mój i mi odpowiada i mam nadzieję, że skoro ja potrafię coś tutaj zrobić, to nie jest tak źle i może ktoś inny również coś się nauczy :)

   Dziękuję za dobre słowo na Waszym blogu :) jest mi bardzo miło :)

   Usuń
  2. Warsztat nie musi błyszczeć, najważniejsza jest wiedza i umiejętności. Kiedyś nie było super elektronarzędzi i takich maszyn do obróbki drewna, a mimo to stolarze doskonale sobie radzili. Mój Śp. Dziadek jest tego przykładem. Sam sobie narzędzia robił i był świetnym rzemieślnikiem starej daty. Masz narzędzia, masz wiedzę i doświadczenie, w końcu nie od dziś robisz meble :) i nie tylko meble ;) Jestem pewna, że doskonale sobie poradzisz :) Trzymam kciuki :)
   Pozdrawiam,
   Nev

   Usuń
 2. Może ja jestem gapa ale nie widzę adresu tych warsztatów. Myślę, że większość tu zaglądających wie gdzie będą ale jeżeli ktoś wpadnie pierwszy raz to trudno się domyślić:)) dobrze by było gdybyś dla takich gap jak ja napisała adres w formularzu:)) Bo ja bardzo chętnie:))
  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Uzupełniłam zaproszenie na warsztaty o stosowną informację :) Zapraszam serdecznie :)

   Usuń
 3. Aneta, popieram ideę i jak wspomniałem na FB sam też noszę sie z zamiarem zorganizowania czegoś takiego w Poznaniu. Nawet na ostatnim pikniku rozmawiałem o tym z Agnieszką dluta.pl. Kwestia umiejętności to rzecz drugorzędna. Każdy z nas będize miał watpliwości. Ważne żeby zaszczepić w tych ludizach zamiłowanie do drewna i tradycyjnej obróbki. Ty przynajmniej masz warsztat i możliwość robienia "bałaganu" ;) Nawet jeśli trafią sie ludzie którzy już coś wiedzą na temat obróbki drewna to zawsze można się czegoś od nich nauczyć a zdobytą wiedzę przekazywać kolejnym. Trzymam kciuki i czekam na opis wrażeń. Zazdroszczę też tego że masz niedaleko siebie osoby które mogą Cię wesprzeć w tego typu dizałaniach. Choćby Grzesiek - może przeprowadzić szkolenie na temat pił, przygotowania do pracy, ostrzenia itd. Temat jest na tyle rozwojowy że można z tego stworzyć coś naprawdę fajnego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zobaczymy, zobaczymy :) Temat faktycznie może się rozwinąć, to prawda, ale wszystko zależy, jak zwykle od ludzi :)

   Usuń
 4. Super pomysł. Szkoda tylko, że na weekendach nie ma zajęć :(

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...